Özgeçmiş

11.09.1987 tarihinde Emirdağ / AFYONKARAHİSAR’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Isparta’da tamamladı. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden lisans derecesi aldı. 2015 Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri enstitüsünde tamamlayarak Ziraat Yüksek Mühendisi unvanını aldı. 2010 yılında kısa süre tarımsal kalkınma kooperatifinde sorumlu yönetici olarak çalıştıktan sonra T.C. Ziraat Bankası’na atandı. 2012 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’ne atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Siyasi yaşamına 2009 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Gençlik kollarında başlamış olup siyaset akademisinde 2 program bitirmiştir. 

Gelir dağılımındaki adaletsizlik, işsizlik, enflasyon gibi temel iktisadi sorunların sosyal birliktelik ile çözülebileceğine inanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının toplumda daha etkin, toplum ihtiyaçlarının daha hızlı ve kolay bir şekilde çözülmesi gerektiği düşüncesiyle 2017 yılında gönüllü arkadaşlarıyla birlikte Nar Mektep Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurmuştur.

Özel eğitim kurumlarından Anayasa ve İdare Hukuku, Makro ve Mikro İktisat, Para Politikası, Bilişim Teknolojileri, Adli bilirkişilik, Proje Yönetimi, Maliye, Kıymet Takdiri, Bilinçaltı Geliştirme ve İletişim eğitimleri almıştır. Ayrıca uluslararası tarım politikası ve emtia borsacılığı üzerine çalışmalar yapmaktadır. İngilizce bilmekte olup Rusça dil eğitimine devam etmektedir.

Fatih BORAN evli ve 2 çocuk babasıdır.